Felsefe Öğretmeni Maaşları

Felsefe Öğretmeni Maaşları

Genel, Sağlık Sigortası Eyl 15, 2022 Yorum Yok

Felsefe grubu öğretmen maaşları ne kadar ? Eğitim Fakültesini bitiren adaylara özel hazırladığımız bu rehberi incelemeden kararınızı vermeyin. Felsefe grubu öğretmen adayların en çok sordukları sorular arasında seçtiklerimiz şunlardır. Felsefe grubu öğretmeni arayan kurumlar, iş imkanları, atamaları, taban puanları ve maaşları gelmektedir.

Felsefe Grubu İş İmkanları (Olanakları)

Felsefe lise ve üzeri sınıflarda verilen bir bölümdür. Felsefe öğretmeni olabilmek için üniversitelerin eğitim fakültelerinin Felsefe Grubundan mezun olmak gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda görev yapabilmeniz için genel – kültür sınavlarını geçip, alan sınavına girmeniz gerekiyor. Geçen yılların verilerine en düşük KPSS puan 85,258’dir. Bu puandan daha yüksek veya bu puana yakın almanız gerekiyor. Genellikle puanların düşmesi zordur. Toplam alınan öğretmen sayısı aynı yıl için 150 civarındadır. Ataması zor yapılan öğretmenlik bölümleri arasında başı çekiyor.

Felsefe Grubu Öğretmeni Arayan Kurumlar

Kamuda görev yapmazsanız özel okullarda çalışabilirsiniz. Fakat özel okul felsefe öğretmeni maaşları MEB’e göre en az %30 – %40 düşüktür. Kadrolu öğretmenlere göre 700 TL – 1500 TL fark oluşmaktadır. Özel lise ve kolejler bu kurumlar arasındadır. Liste halinde belirtmek gerekirse;

Uğur Özel Kolej ve Okulları,

Açı Özel Kolej ve Okulları,

Ana Fen Özel Kolej ve Okulları,

Kağıthane Özel Kolej ve Okulları,

Sınav Özel Kolej ve Okulları,

Temel Lise ve Özel Kolej Okulları,

Şimdilik arayan kurumlar listesinden bunlar bulunmaktadır. Listemiz sürekli güncelliyor. Buradan aktif listeyi inceleyebilirsiniz.

Felsefe Grubu Öğretmeni Maaşları

Öğretmen maaşları ne kadar ? kaç para maaş alıyor ? İşte tüm merak ettiğiniz sorular… Felsefe grubu öğretmenler lise seviyesinde ders vermektedir. Ek ders hariç ortalama 12 bin 500 TL almaktadır. Ek ders ve diğer ekstra ile birlikte 14 bin TL’ye yaklaşmaktadır. Evli, 2 çocuklu, meslekte 10 yıllık bir felsefe öğretmeninin maaşı 13 bin 210 TL’dir. Görevi yeri Bursa merkezdir. (MEB çalışanı)

Peki, özel okulda ne kadar maaş alır ? Kişinin deneyimin önemli olduğunu söyledik. 2 yıllık İzmir de görev yapan öğretmenin maaşı 7 bin 650 TL’dir. (Bekar)

Yorum Yok

Yorum Yap